This is an example of a HTML caption with a link.
Ana Sayfa
Hakkımızda
Hizmetler
Referanslar
Bilgi Bankası
İletişim
İlk Yardım Eğitimi

Her yıl binlerce insan doğru olarak ilk yardım uygulanmadığından kaza, yaralanma ve hastalık nedeniyle kaybedilmekte daha da kötüsü sakat kalmaktadır.Hiç beklenmedik bir yerde ve hiç beklemediğiniz bir zamanda iş yerinde veya farklı bir yerde bir yaralanma, kaza veya acil bir durumla karşılaşılabilir.

Doğru ve zamanında yapılan ilk yardım uygulaması çoğu zaman hayat kurtarıcıdır. Bayılan bir kişiyi yere yatırıp ayaklarını yukarıya kaldırmak, solunumu durmuş bir kişiye pozisyon vermek veya bir kanamayı durdurmak gibi hayat kurtarıcı hareketler bilinçli olarak yapıldığında sakatlanmalar ve ölümlerin önüne geçilerek tıbbi yardımın sağlanması için gereken zaman kazanılmış olacaktır.

Buradan yola çıkarak Evde, İşyerinde Sağlık hizmeti, 24 saat Doktor danışma , Acil Sağlık ve Ambulans , medikal cihaz hizmeti veren ve alanında ilk ruhsatlı şirketlerden biri olan şirketimiz Akın Akademi olarak; Halkımızın bilinçlenmesine katkıda bulunmak işyeri sağlığı ve güvenliğini sağlamak amacıyla Sağlık Bakanlığından onaylı sertifikalı “TEMEL İLK YARDIM EĞİTİMİ”ni gerek kendi bünyesinde gerekse işyerleri bünyesinde vererek, bu alanda eğitilmiş sertifikalı insan sayısının artmasında katkıda bulunmayı temel ilke olarak benimsemiştir.

Sağlık bakanlığının ilkyardım yönetmeliği gereği tüm kurum ve kuruluşlarda istihdam edilen her 20 personelden bir kişi , ağır ve tehlikeli işlerde çalışan her 10 personelden bir kişi TEMEL İLK YARDIM EĞİTİMİ SERTİFİKASINI yetkili merkezlerden almış olması gerekmektedir. (22.05.2002 tarihli Resmi Gazete)

“TEMEL İLK YARDIM EĞİTİMİ”yasal zorunluluktan ziyade sosyal bir sorumluluktur.Günümüzde Toplam Kalite Yönetimi gereği ve pek çok Akreditasyon Belgesi için Avrupa birliği ülkelerinde tüm işyerlerine ilkyardımcı eğitimi zorunluluğu getirilmiştir.Tüm çalışanlar daha güvenli bir ortamda çalıştıklarının farkında olarak iç müşteri mutluluğu sağlanacak, yaralanma ve sakatlanma neticesinde çıkacak İŞGÜCÜ KAYBI en aza indirilecektir.

Sizin ve çalışanlarınızın daha güvenli ve sağlıklı ortamlarda çalışması için, gerektiğinde ilkyardım müdahalesi yapabilecek kimselerin yetiştirilmesi hususunda Sağlık Bakanlığınca yetkilendirilmiş İlkyardım Eğitim Merkezimizde veya işyerinizde bu eğitimleri vermekten mutluluk duyacağız.

Eğitimler sağlık bakanlığı eğitmen sertifikasına sahip eğitmenler tarafından verilmektedir.
Eğitim sonunda “TEMEL İLK YARDIMCI” sertifikası verilmektedir.
Katılımcıların öğrenimini kolaylaştırmak amacıyla eğitim interaktif olarak ve örnek olaylar gösterilerek anlatılmaktadır.

Yaralanmalarda neler yapmalısınız ?

Sizin ya da çevrenizdekilerin başına gelebilecek yanıklarda, çıkıklarda, kırıklarda, ısırılmalarda, donmalarda, zehirlenmelerde, solunum durmalarında, kalp durmalarında, elektrik çarpmalarında, bilinç kayıplarında, solunum yolları tıkanmalarında, boğulmalarda neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Ülkemizdeki kalıcı sakatlıkların ya da ölümlerin azımsanamayacak bir bölümü kaza veya rahatsızlık anındaki yanlış ve bilinçsiz müdahalelerden kaynaklanmaktadır. Sizin için hazırladığımız ilkyardım bilgileri bölümümüzü takip ederek temel ilkyardım bilgilerinizi geliştirebilirsiniz. İlkyardım gereksinimi olan durumlarda yetkiniz yok ise, uygulamanız sakıncalı sonuçlar doğurabilir. Bu sebeple, temel ilkyardım eğitimini kesinlikle ihmal etmemelisiniz.